27 maja 2024

Wzmacniamy nasze paznokcie

Wzmacniamy nasze paznokcie

Wzmacniamy nasze paznokcie

Dłonie powinny być zawsze wypielęgnowane, gdyż nie tylko my, ale i inni zwracają na nie uwagę. Nie ma nic gorszego, jak odpryśnięty lakier na paznokciach czy niezbyt czysta jego płytka. Jednak takie sytuacje wydają się być wyjątkowymi i wiele kobiet nie dopuszcza do takiego stanu rzeczy, całe szczęście oczywiście.

By móc cieszyć się pięknymi paznokciami, warto o nie odpowiednio zadbać. W pomocą przychodzą nam liczne odżywki, które można wykorzystać, w zależności od naszych potrzeb.

  1. Jedną z często wybieranych jest maseczka wzmacniająca, przeznaczona do paznokci łamliwych i kruchych. Zawarte w kosmetyku substancje, np. ceramidy i proteiny wnikają w płytkę paznokci, wzmacniając je. To powoduje, że płytka staje się twardsza a przez to nie łamie się tak często. Ten typ odzywki należy stosować co najmniej raz dziennie.
  2. Innym rodzajem odżywek są preparaty odżywcze i regenerujące. Substancje w nich zawarte przyczyniają się do odżywiania płytki powodując, że odrastające paznokcie są mocniejsze i należycie odżywione. Kosmetyki z tej grupy mają postać oliwki, którą należy stosować codziennie lub postać lakieru, często nadającego paznokciom ładnego połysku, który utrzymuje się przez kilka dni.
  3. Do wyboru mamy jeszcze serię kremów i maseczek zarówno do pielęgnacji dłoni, jak i paznokci. Stosując ten rodzaj kosmetyków sprawiamy, że skóra dłoni, skórki oraz same paznokcie zostają odżywione i nawilżone.

Zdarzyć się może jednak, że zapomnimy o kupieniu nowej odżywki czy kremu do rąk. Z pomocą przyjdą nam wtedy domowe sposoby pielęgnacji rąk. Zaopatrz się wobec tego w olejek rycynowy, który poprawia wygląd paznokci i skórek, i trzymaj go w swojej domowej kosmetyczce. Jeśli jednak i takiego preparatu nie posiadasz, masz z pewnością oliwę z oliwek oraz cytrynę, która nawilży i nada paznokciom ładnego koloru.
Mówiąc o domowych sposobach na piękne paznokcie warto wspomnieć tu o stosowaniu diety. Ta bogata w białko, cynk, wapń, krzem i żelazo wpłynie na zdrowy stan paznokci.

Oprócz stosowania odżywek bezpośrednio na paznokcie,

nie zapomnij o stosowaniu innych preparatów przeznaczonych do rąk i paznokci.
Każdego dnia kilka razy dziennie stosuj krem pielęgnacyjny. Jeśli pracujesz przed komputerem, postaw sobie tubkę kremu na biurku, i używaj go podczas robienia sobie co dwie-trzy godziny kilkuminutowych przerw. By usunąć ze skóry rąk martwy naskórek, wykonuj peeling. Zabieg ten pozwoli skórze lepiej oddycha, dzięki czemu nabierze ładniejszego wyglądu, stanie się miękka i miła w dotyku.

Twoje paznokcie nie lubią kilku czynności, które często wykonywane, osłabiają płytkę paznokcia, wpływając na pogorszenie ich stanu i wyglądu.
Jedną z takich jest częste wycinanie skórek, powodujące szybsze ich narastanie. Nie zaleca się także skubania lakieru, gdyż w ten sposób możemy uszkodzić warstwę paznokcia, co doprowadzić może chociażby do jego rozdwajania. Ich kondycję osłabia również częste stosowanie polerki do paznokci, dlatego nie używaj jej zbyt często.

Kiedy spędzamy dużo czasu poza domem, lepszym rozwiązaniem jest obcięcie paznokci na krótko i pomalowanie ich warstwą delikatnego koloru, aniżeli zastosowanie ciemnego odcienia na długich płytkach, które mają większą tendencję do złamania. Biorąc pod uwagę ciemny kolor lakieru, jego ewentualne odpryśnięcie, co przecież może się zdarzyć każdemu, jest bardziej widoczne, aniżeli w przypadku tego ledwo widocznego lecz wyglądającego równie efektownie. Wybór jednak należy do Ciebie.

https://grayseo.pl/pozycjonowanie/opolskie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *