27 maja 2024
Przeszczep włosów

Przeszczep włosów – nowoczesne metody na stare problemy

Przedwczesne wypadanie włosów jest problemem, z którym zmaga się wiele osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Łysienie stanowi niezbyt estetyczną i przy tym wstydliwą przypadłość, która często prowadzi do ogromnych kompleksów i pogorszenia samooceny. Na szczęście medycyna estetyczna jest w dzisiejszych czasach tak dalece rozwinięta, że jest sobie w stanie poradzić niemal z każdym rodzajem łysienia. Wykwalifikowanie lekarze, nowoczesny sprzęt oraz profesjonalna opieka medyczna i psychologiczna w klinice SkyClinic przychodzą z pomocą osobom, które chcą pozbyć się wstydliwego problemu i na nowo poczuć wiatr we włosach. 

Na czym polega przeszczep włosów? 

Kiedyś, w czasach kiedy medycyna estetyczna była wciąż w powijakach, transplantacja włosów wyglądała inaczej, niż w epoce rozkwitu nowych technologii. Być może dlatego wciąż wiele osób posiada pewne obawy związane z zabiegiem, głównie dotyczy to strachu przed bólem i długą rekonwalescencją. Rzeczywiście, dawniej stosowane metody nie były przyjemne: polegały na zdjęciu części skóry za pomocą skalpela i przeszczepieniu w jej inne miejsce. Bywało, że ów zabieg pozostawiał po sobie nieestetyczną bliznę, a okres rekonwalescencji trwał bardzo długo. Na szczęście specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną uczynili od tamtej pory ogromny progres, podobnie jak naukowcy tworzący coraz to bardziej precyzyjne i mniej inwazyjne technologie, które towarzyszą wykonywanym zabiegom transplantacji włosów.

W dzisiejszych czasach proces przeszczepu zależy od bardzo wielu czynników, chociażby od rodzaju łysienia, czy stanu zdrowia osoby, która się poddaje zabiegowi. Dlatego w pierwszej kolejności należy udać się do specjalisty, który najpierw przeprowadzi wywiad z pacjentem oraz zleci komplet badań. Tylko wtedy będzie w stanie określić, z jakim dokładnie rodzajem łysienia boryka się dana osoba i w jaki sposób może jej pomóc. Każdy zabieg może wyglądać inaczej, dlatego w naszej klinice oferujemy ich trzy rodzaje, które mogą pomóc na problem wypadających włosów, w tym jeden, który polega na transplantacji.

  • Osocze bogatopłytkowe – mało kto zdaje sobie sprawę, że osocze bogatopłytkowe wyjątkowo korzystnie wpływa nie tylko na poprawę stanu naszej skóry, ale również wygląd i wzrost włosów. Zabieg powinien pomóc osobom, które doświadczają osłabienia i wypadania włosów wywołanego zmianami hormonalnymi i niektórymi schorzeniami autoimmunologicznymi. Jest to procedura podczas której, bezpośrednio przed zabiegiem, pacjentowi pobierana jest krew. Ów krew poddaje się następnie specjalnej obróbce, polegającej na odseparowaniu osocza, które zawiera w sobie płytki krwi. Te zaś są bogate w substancje aktywne, które mają za zadanie stymulować procesy regeneracyjne, pobudzać do tworzenia kolagenu oraz nowych naczyń krwionośnych. Przed zabiegiem nie trzeba być na czczo, krew zostaje pobrana bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie lekarskim. Całość trwa około 30-60 minut. Po procedurze można od razu wrócić do pracy. Ewentualne zaczerwienienia i opuchlizna powinny zniknąć następnego dnia. Zabieg przeważnie należy powtórzyć od 2 do 4 razy, a pełni efektów będziemy mogli doświadczyć już do pół roku po procedurze. Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją pewne przeciwskazania do jego wykonania, o których na pewno uświadomi nas lekarz-specjalista przy okazji przeprowadzania szczegółowego wywiadu.
  • Komórki macierzyste – to absolutny przełom w medycynie estetycznej, z którego dobrodziejstw mogą teraz korzystać również osoby doświadczające przedwczesnego wypadania włosów i związanych z tym kompleksów. Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad z lekarzem prowadzącym. Całość procedury trwa około pół godziny i jest ona całkowicie bezbolesna, dzięki podanemu znieczuleniu. Ta procedura jest polecana szczególnie w wypadku łysienia typu męskiego. Efektów należy oczekiwać po kilku miesiącach i wykonaniu od 2 do 4 zabiegów. Rezultatem są gęstsze i mocniejsze włosy oraz widoczne zahamowanie ich wypadania. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, szczegółowy wywiad i badania przeprowadzone przez lekarza powinny wykazać, czy nie istnieją przeciwskazania do terapii komórkami macierzystymi.
  • Przeszczep Włosów Robotem ARTAS – klinika SkyClinic specjalizuje się w bardzo zaawansowanym technologicznie zabiegu transplantacji włosów. Stosowana przez nas metoda FUE, czyli Follicular Units Extraction wykorzystuje robota ARTAS do pobrania pojedynczych mieszków włosowych, przy asyście i nadzorze lekarzy. Jest to niezwykle nowoczesna i precyzyjna metoda dokonywania transplantacji włosów. Przed jej wykonaniem należy się skonsultować z lekarzem, który oprócz przeprowadzenia wywiadu zleci szereg badań, w tym morfologię i kreatyninę. Będziemy mieli również okazję wówczas dowiedzieć się o przygotowaniach do procedury i czy istnieją jakieś przeciwskazania do jej wykonania. Przeszczep jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny – pacjentowi podaje się miejscowe znieczulenie. Zabieg przeprowadza się raz (zwykle nie robi się kolejnych serii) i trwa od 4 do 8 godzin. Okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy niż przy innych zabiegach – wynosi około 5 dni. To najbardziej inwazyjna metoda radzenia sobie z łysieniem, jednak szybko można przekonać się, że również jedna z najskuteczniejszych. Przeszczep włosów robotem ARTAS jest polecany osobom z łysieniem różnego pochodzenia, od tych wywołanych uwarunkowaniami genetycznymi, poprzez te spowodowane chorobą i przyjmowanymi lekami, skończywszy na przyczynach wywołanych czynnikami fizycznymi. Zabieg jest polecany zwłaszcza pacjentom doświadczającym łysienia androgennego – to bardzo przykre i dość powszechnie występujący typ łysienia, z którym borykają się z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Przeszczep włosów robotem ARTAS gwarantuje naturalny i jednocześnie niezwykle wyraźny efekt – możemy się spodziewać pierwszych oznak poprawy już w ciągu najbliższych miesięcy od przeprowadzenia transplantacji.

 

Cena – ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów? 

Ceny w klinice SkyClinic są bardzo przystępne i powinny spełnić oczekiwania większości pacjentów. Cena jest uzależniona od indywidualnych czynników – w grę wchodzi bardzo wiele elementów, dlatego dokładne koszty zabiegu są ustalane po konsultacji i przeprowadzonych przez lekarza badaniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *