15 lipca 2024
wkladki ortopedyczne

Co zapewnią wkładki ortopedyczne?

Co zapewnią wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne wielu osobom kojarzą się z poprawą wad stóp czy postawy u dzieci. Jednak wkładki ortopedyczne mogą być stosowane również u osób dorosłych w celu zwiększenia komfortu poruszania się. Odpowiednio dopasowane wkładki są w stanie zmniejszyć bóle kręgosłupa, czy bóle kolan.

Gdy kształtują się dopiero kości możliwe jest skuteczne korygowanie wad stóp. U dzieci i młodzieży mogą być zastosowane wkladki ortopedyczne warszawa, które są w stanie zredukować takie wady jak koślawość, lordoza. Wkładki mogą być stosowane również w celu ograniczenia płaskostopia u dzieci i młodzieży. Natomiast w przypadku płaskostopia u osób dorosłych wkładki ortopedyczne są w stanie poprawić komfort chodzenia. Najczęściej wkładki ortopedyczne są pełnymi wkładami dopasowanymi do całej stopy. Jednak stosowane są również wkładki niepełne, które mają na celu zmniejszenie dyskomfortu u osób, u których występuje problem narośli kostnej na kości piętowej. Niepełne wkładki profilaktyczne mogą być również zalecane w przypadku bólów pięty podczas poruszania się.

Zwiększenie komfortu chodzenia

Wkładki ortopedyczne nie muszą być stosowane wyłącznie przy wadach stóp. W wielu przypadkach są one stosowane w celu zmniejszenia bólu kręgosłupa czy stawów kolan. Takie bóle mogą wynikać z wad postawy, które można minimalizować podczas chodzenia poprzez stosowanie wkładek. Zastosowane w tym celu mogą być zarówno wkładki ortopedyczne, ale również wkładki profilaktyczne.

Gdzie kupować wkładki?

Jeśli chce się pozyskać wkładki na indywidualne zamówienie wówczas trzeba wybierać takie zakłady rehabilitacyjne czy sklepy rehabilitacyjne, które oferują opcję wykonania wkładek. Indywidualnie dopasowana wkładka realizowana jest po przeprowadzeniu badania stopy oraz wycisku stopy. Pozwala to wykonać odpowiednio dopasowaną do stopy wkładkę. Jednak w większości przypadku możliwe jest zastosowanie gotowych już wkładek ortopedycznych. Tego typu wkładki można pozyskać w licznych sklepach rehabilitacyjnych, które oferują wyroby medyczne oraz ortopedyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *