Klamry na wrastające paznokcie
Z problemem wrastających paznokci zmagają się zazwyczaj osoby w każdym wieku. Rany, które bolą podczas wrastania paznokci są tak bardzo uciążliwe, że często myślimy, że jedyną metodą leczenia jest usunięcie całej płytki paznokcia. Jednak nie starajmy się dopuszczać do takich sytuacji i szukajmy mniej inwazyjnych ale zarazem bardzo skutecznych metod leczenia. Gdy zauważymy, że paznokcie zaczynają wrastać w skórę to od razu wybierzmy się do podologa i zapytajmy o klamry na wrastające paznokcie. Ten prosty zabieg potrafi zaoszczędzić dużo bólu i wyprofilować niesforne paznokcie na długi czas.
Co jest przyczyna tego, że klamry na wrastające paznokcie zdobywają coraz więcej zwolenników? Ponieważ chirurgiczne zrywanie wrastającej płytki paznokciowej to już przeszłości. Współczesna medycyna estetyczna uważa tę metodę bolesną, to bardzo często nowy paznokieć ponownie odrasta nieprawidłowo. Rozróżniamy różne rodzaje klamer takie jak sprężynowe, metalowo-plastikowe lub z tworzywa.
Wielka zaleta klamer korygujących jest to, że metoda ta pozwala na skorygowanie nawet bardzo zdeformowanych paznokci. Nawet wtedy, gdy mamy do czynienia ze stanem zapalny. Najważniejsze jest to, że założenie klamry przynosi natychmiastową ulgę w cierpieniu. Niestety w odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej, polski NFZ nie refunduje kosztów nowoczesnych metod korekcji wrastania paznokci. Koszt nałożenia klamry wynosi ok. 120zł. Udaj się do lekarza podologa jeśli nie jesteś pewien czy pani robiąca pedicure ma ukończony odpowiedni kurs zakładania klamer na wrastające paznokcie. Założone klamry powinniśmy wymieniać co 60 dni. Wszystko w zależności od tego jak szybko wzrasta paznokieć. Nośmy wtedy takie obuwie, które nie będzie powodowało ucisku w chorym miejscu.
Wrastanie paznokcia najczęściej dotyczy paznokci dużego palca u stopy, gdyż tam płytka paznokciowa jest najgrubsza i najbardziej drażni okoliczne tkanki. Schorzenie dotyczy w równym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Może wystąpić w każdym wieku jednak najczęściej występuje u osób młodych.
W miarę jak paznokieć wrasta w głąb skóry, będzie temu towarzyszyła opuchlizna oraz coraz większy ból, który w skrajnych przypadkach spowoduje trudności z poruszaniem się. Do tego nosząc za ciasne obuwie możemy spowodować, że rana podejdzie ropa i dostanie się do niej większa ilość bakterii powodując bardzo poważny stan zapalny.
Nie czekajmy wiec do ostatniej chwili i zamówmy wizytę u specjalisty, który oceni stan naszego palca i zaleci odpowiednia kurację. Zakładanie klamry na wrastający paznokieć nie jest zabiegiem powodującym dyskomfort, dlatego nie powinniśmy się go obawiać.
Ropiejąca rana przy paznokciu nie tylko nie wygląda dobrze ale powoduje duży dyskomfort podczas codziennego poruszania się.