23 czerwca 2024

USG 3D – jakie ma wady i zalety?

O USG 3D słyszy się różne opinie. Jedni sugerują, że warto robić tego typu badania, inni zdecydowanie je odradzają. Co więc robić? Decydować się na tego typu badanie, czy nie? Jakie są mocne i słabe strony USG 3D? Sprawdzamy.

USG 3D – zalety.

Warto zacząć od tego, że USG 3D daje rzeczywisty obraz. Na tego typu badanie może zdecydować się każda kobieta, która spodziewa się dziecka i to niezależnie od wieku. W początkowych etapach ciąży USG 3D daje możliwość określenia wielkości płodu, jak również przewidywanego terminu porodu. W późniejszych etapach, czyli tak od 20 tygodnia ciąży, można sprawdzić, czy u dziecka nie występują wady wrodzone. Na tym jednak nie koniec, ponieważ USG 3D daje możliwość monitorowania maluszka. Z jego pomocą zobaczymy, jaką ma płeć, rysy twarzy, czy nawet jak się rusza w łonie matki. Najważniejszym aspektem jest oczywiście fakt, że dzięki badaniu można wychwycić wszelkiego typu nieprawidłowości i w odpowiedni sposób przygotować się do porodu. To szansa na zapewnienie spokoju rodzicom, zwłaszcza gdy maluch jest zdrowy, czy lekarzowi, który prowadzi ciążę.

USG 3D – wady

A co z wadami? Czy USG 3D ma jakieś słabe strony? Z pewnością znajdzie się kilka wad. Jakich dokładnie? Niektóre panie wskazują, że USG 3D nie da się zrobić w każdym punkcie medycznym. Niestety to się zgadza. USG 3D jest innowacją w diagnostyce prenatalnej. Badanie bywa bardzo przydatne w określaniu wad płodu, lecz nie każda placówka może pozwolić sobie na zakup takiego sprzętu. Dlatego nie wszędzie wykonywane są tego typu badania. Na pewno bez problemu można je zrobić w prywatnych placówkach, lecz tutaj również mówi się, że za usg 3d warszawa cena jest za wysoka. Czy tak faktycznie jest? Wszystko zależy od tego, gdzie zostanie zrobione badanie. Jeśli postawimy na usługi wykwalifikowanego gabinetu, to możemy być pewni, że tutaj za USG 3D wcale nie zapłacimy drogo. Co więcej, profesjonalny punkt zapewni nam wsparcie ze strony najlepszego fachowca, więc wystarczy zwracać większą uwagę na to, gdzie planujemy wykonać badanie, a unikniemy rozczarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *