23 czerwca 2024
CBD

Kosmetyki naturalne z konopi

Czym są kosmetyki naturalne?

         Kosmetyki naturalne to te, które pochodzą w większości z roślin. Są one alternatywą dla kosmetyków, które zawierają sztuczne i szkodliwe substancje. Tak samo jak powinniśmy się zdrowo odżywiać, tak należy wybierać też naturalne kosmetyki dla naszej skóry. Bazą wszystkich naturalnie wyprodukowanych produktów kosmetycznych są składniki z odpowiednio dobranych upraw, które mają na celu wspomaganie naturalnych procesów odnowy naszej skóry. Kosmetyki te mają za zadanie wygładzać, nawilżać, zmiękczać i rewitalizować cerę. Przynoszą także komfort życia bez dolegliwości, ponieważ niektóre produkty wykazują działanie chłodzące, szczególnie ważne przy stłuczeniach i obrzękach, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Świetnie potrafią rozgrzewać stawy, eliminować odczucia sztywności i pobudzać krążenie. Najważniejszą ich ideą jest naturalne wspomaganie zdrowego wyglądu skóry, bez dostarczania jej zbędnej chemii, która jak wiadomo nie wpływa korzystnie na organizm ludzki. Kosmetyki naturalne mają nawet naturalne emulgatory, które pozwalają zachować substancji świeżość.

Jak działają kosmetyki konopne ?

         Naturalne kosmetyki z konopi powstają na bazie oleju z nasion konopi. Są bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji, szczególnie cery suchej, popękanej czy łuszczącej się. Kosmetyki konopne to produkty wyróżniające się szczególnymi właściwościami odżywczymi, ochronnymi i regeneracyjnymi. Obecność kwasów tłuszczowych nienasyconych powoduje, że mają one szerokie zastosowanie wśród produktów kosmetycznych. Ponadto działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Kosmetyki konopne potrafią tworzyć na skórze naturalną barierę ochronną oraz przywracać jej równowagę hydro- lipidową. W postaci maści, czy kremów potrafią łagodzić i wyciszać skórę ze skłonnościami do trądziku, skórę atopową, egzegme, etc.

Kosmetyki naturalne z konopi dla dzieci

         Kosmetyki z konopi są bardzo dobrym wyborem dla pielęgnacji skóry maluszka. Posiadają one delikatne działanie. W przypadku maści konopnej można też znaleźć jej zastosowanie przy odparzeniach po pieluszce lub obecności wykwitów alergicznych. Często bywa tak, że poza olejem konopnym produkty te wzbogacone są o inne naturalne składniki, jak nagietek, olejek lawendowy, czy arganowy. Produkty kosmetyczne z konopi dla dzieci są  produktami ekologicznymi, gdzie konopie uprawiane były pod rygorem pełnej naturalności, stąd też wyróżnia je pełne bezpieczeństwo stosowania i wysoka skuteczność.

Firma Essenz – polski producent wysokiej jakości kosmetyków CBD z konopi siewnej – oferuje genialną gamę kosmetyków, które zadowolą nawet najbardziej wymagające klientki i klientów. Ofertę kosmetyków konopnych znajdziesz w sklepie konopny Essenz.pl tutaj: https://www.essenz.pl/collections/kosmetyki-cbd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *