25 kwietnia 2024

Kiedy warto wziąć udział w USG brzucha?

 

Diagnostyka z wykorzystaniem urządzeń USG cechuje się bardzo wysoką skutecznością i jest całkowicie bezbolesna. Kiedy wykonać USG brzucha?

Osobom zamierzającym wykonać zabieg jak USG brzucha Kraków (https://www.derma-med.pl/usg-jamy-brzusznej/) daje dostęp do gabinetów i klinik prowadzących procedury w ramach NFZ oraz prywatnie.

USG brzucha – na czym polega?

Badania diagnostyczne z wykorzystaniem USG – ultrasonografii pozwalają na dokładną ocenę narządów wewnętrznych bez konieczności prowadzenia inwazyjnych procedur. Są one również całkowicie bezbolesne dla pacjentów.

Jednym z często prowadzonych badań jest USG brzucha Kraków to miasto, gdzie też można je wykonać.

Podczas badania USG brzucha specjalista przykład do niego specjalną głowicę połączoną z urządzeniem do ultrasonografii. Na jego ekranie może on wtedy oglądać obraz, który po interpretacji pozwala na postawienie diagnozy.

Wskazania do USG jamy brzusznej

Na badanie jak USG jamy brzusznej warto zdecydować się wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości wskazujące na schorzenia organów wewnętrznych zlokalizowanych w tym obszarze.

Podczas badania specjalista może zbadać takie narządy jak: żołądek, wątroba, drogi żółciowe i pęcherzyk żółciowy, śledziona, jelita, trzustka czy nerki.

Do głównych wskazań do wykonania badania zaliczane są:

  • częste bóle brzucha
  • powtarzające się biegunki, wymioty
  • zmiana masy ciała
  • wyczuwalne guzy
  • krwawienia z przewodu pokarmowego
  • utrzymująca się gorączka niewiadomego pochodzenia

Bardzo często na badanie USG kieruje lekarz, lecz można także udać się na nie we własnym zakresie bez skierowania w placówkach prywatnych.

USG brzucha w Krakowie – prywatnie czy na NFZ?

Gdy chodzi o badanie USG brzucha Kraków oferuje je w wielu placówkach. Jaką warto wybrać?

Wielu pacjentów decyduje się obecnie na badania prywatne, ponieważ pozwalają one na uzyskanie informacji o stanie zdrowia praktycznie bezzwłocznie. Niekiedy na badanie można dostać się z dnia na dzień.

W przypadku badania USG brzucha na NFZ zwykle trzeba zaczekać na wolny termin parę tygodni. Właśnie dlatego wiele osób woli jednak zapłacić za procedurę i szybciej otrzymać diagnozę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *