15 lipca 2024
fot. Nie wszystkie sposoby na przeczyszczenie są drastyczne

Domowe sposoby na przeczyszczenie

Domowe sposoby na przeczyszczenie – co wziąć albo zjeść ?

Każdy z nas ceni sobie czasem pofolgować z życiem- natomiast nie zawiera w ostatnim nic złego! W efekcie dla zachowania…

Wszystek spośród nas ceni sobie czasem pofolgować z życiem- również nie posiada w tym nic złego! W końcu dla zachowania równowagi powinniśmy z momentu do czasu pozwolić sobie na drobne odstępstwo od zwykłej diety. Fastfoody i ciasteczka sprzyjają jednak powstawaniu zaparć, które mogą spędzić sen z powiek. Jak sobie z nimi szybko poradzić?

Co zjeść na przeczyszczenie? Śliwki!

Komunikuje się, że dużo konsultują się stare, wielkie od wielu lat metody. I naprawdę istnieje plus w niniejszym przykładu! Osławione swym pobudzającym układ pokarmowy działaniem suszone śliwki zawierają:

znaczną część błonnika (w 100g produktu aż 10g), który poprawia perystaltykę jelit

fot. Czy istnieją jakieś szybkie domowe sposoby na przeczyszczenie ?
fot. Czy istnieją jakieś szybkie domowe sposoby na przeczyszczenie ?

w skórze wydobywa się sorbitol usprawniający rozwój dobrych bakterii jelitowych
Jeśli więc masz kłopot z wypróżnieniem, sięgnij po kilka suszonych śliwek.

Zjedz ponadto inne owoce
Mimo, iż w naturalnej diecie powinniśmy postawić raczej na warzywa niż owoce, ponieważ te, oprócz wielu witamin, zawierają niestety oraz bardzo cukru, w przypadku zaparć są dużo pozytywnym rozwiązaniem. Ich sekret to błonnik. Wybierz truskawki, gruszki lub kiwi.

Jak zaparcia to… kiszonki
Jeśli dopadły cię zaparcia, na twoim talerzu powinny zagościć produkty kiszone. W naszych domach dane są przede każdym:

kapusta kiszona
ogórki kiszone
Obecnie reklamuje się moda na kiszenie, tak właściwie, czego tylko sobie życzysz. Szczególnie popularne stały się kiszone buraki oraz marchewki. Warzywa poddane procesowi fermentacji zyskują naturalne probiotyki, konieczne do normalnej pracy jelit.

Stary, ale skuteczny rób na przeczyszczenie, czyli nabiał
Na zaparcia pomocne są również fermentowane produkty mleczne, takie jak: kefir, maślanka czy jogurt. Stanowią one źródłem korzystnych bakterii, które posłużą nam pozbyć się zbędnych artykułów z jelit.

Natychmiastowe przeczyszczenie = kawa
Chociaż wśród wielu kobiet decyduje poranny rytuał na rozbudzenie, sprawdzi się zarówno jako ratunek w zatwardzeniu. Kiedy napój trafia do żołądka, produkowana jest gastryna- hormon pobudzający perystaltykę układu pokarmowego. Kawę najlepiej spożyć na czczo, jeszcze przed śniadaniem.

Swój metoda na zaparcia- siemię lniane

fot. Pamiętaj, środki przeczyszczające to natychmiastowe działanie ale i ostateczność
fot. Pamiętaj, środki przeczyszczające to natychmiastowe działanie ale i ostateczność

Te młode ziarenka potrafią zdziałać cuda. Dzięki zawartości błonnika, przyśpieszą działanie jelit i dadzą szybką randkę w łazience. 2 łyżeczki zmielonych ziaren lnu zalej wrzątkiem i przykryj talerzykiem. Parz, aż do uzyskania konsystencji kisielu. Wtedy napój jest skłonny do użytkowania.

Król ostropest plamisty
Jeden z najskuteczniejszych specyfików na poprawienie trawienia to ostropest plamisty. Ułatwia on wątrobę, jaka że być obciążona przez swoje żywieniowe grzeszki. Możemy napić się naparu z aktualnej rośliny lub wybrać suplementy w tabletkach.

Ruch to treść!
Nie z dzisiaj wiadomo, że niska aktywność fizyczna powoduje dużo problemów zdrowotnych. Szybki spacer, lekkie biegi oraz kilka skłonów wspomogą jelita i pomogą wypróżnienie.

Moc olejku rycynowego
Olejki modne są ze naszych wszechstronnych właściwości. Stawiają je najbardziej kobiety dla poprawy sylwetki i zdrowia. Stanowi on potrzebny zarówno w zaparciach, ponieważ pobudza enzymy z trzustki, co jedzie do małego podrażnienia naszych jelit, motywując je do pracy. Może przecież powodować określone skutki uboczne takie jak ból brzucha lub nudności. Gdy chcesz sprawdzić tę technikę, aby pozbyć się panującej w jelitach masy, zażyj od 1 do 2 łyżek olejku. Efektów spodziewaj się po ok. 6h od zażycia.

Środki przeczyszczające jako ostateczność

Dobrą receptą na zaparcia są leki przeczyszczające. Wizyta w łazience przenosi się na jakiś 6h po ich zażyciu, co stanowi przecież czasem przybliżonym a może się on różnic w współzależności od danego środka. Odpowiedzialne są one w organizacji tabletek lub kropelek. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ przy zbyt częstym stosowaniu potrafią osłabić codzienna pracę układu pokarmowego i doprowadzić do wielu niedoborów w układzie.

Najszybsza metoda na przeczyszczenie – lewatywa
Sposobem, przez pewnych uważanym za kilka dużo delikatny, lecz równie pewnym jest lewatywa. Prosi ona a większego zaangażowania. Musimy udać się do apteki, aby zakupić specjalny zestaw okazujący się z: końcówki do lewatywy, wężyka oraz worku na płyn. Cały sposób możemy dokonać w własnym zaciszu. Pamiętajmy jednak, że nie jest on określony dla wszystkiego i osoby spośród bogatymi chorobami układu pokarmowego powinny upewnić się, czy mogą działać takie pracy.

Wszyscy etapem miewamy kłopoty z wypróżnianiem. Powinniśmy a na co dzień starać się pytać o to, co spożywamy i utrzymywać się kilku ważnych zasad:

Myślmy o wodzie!
Pomaga ona tworzenie stolca, będzie on stanowił odpowiedniejszą do wydalenia konsystencję. Wypijajmy nawet do 3 litrów wody dziennie.

Zrezygnujmy z białego pieczywa oraz słodyczy
Oprócz znikomych wartości odżywczych są niewielką ilość błonnika, co na widać nie pomoże nam w zaparciach.

Dobre bakterie dla jelit
Ich źródłem niech będą kiszonki, od czasu do czasu możemy wziąć po jogurty, kefiry.

Nie przejadajmy się i jedzmy powoli
Dla dobrego trawienia istotne jest spożywanie posiłku do czasu, aż poczujemy się nasyceni. Wielu spośród nas je nadmiernie a często za szybko, co mówi co problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *