23 czerwca 2024

Androlog czyli specjalista od męskich spraw

 

W dzisiejszych czasach nie da się ukryć, że bardzo często wielu lekarzy specjalistów jest dzisiaj poszukiwanych do pracy w mniejszych szpitalach. Na pewno do takich lekarzy zalicza się dzisiaj andrologów, którzy są takim typowym męskim odpowiednikiem ginekologa. Oznacza to, że lekarz przyjmujący w tego typu gabinecie zajmuje się problemami czy też leczeniem wszystkich różnych problemów intymnych, które mogą mieć związek z potencją u mężczyzny.

Dużo jest tych męskich problemów

Taki lekarz przede wszystkim jest w stanie pomóc, jeśli występuje czasowa bezpłodność, czy też niedobór testosteronu w organizmie człowieka. W niektórych przypadkach specjalista stara się nawet przeprowadzić odpowiednią rozmowę, ponieważ czasem w przypadku mężczyzn, problemem nie jest fizjologia, a psychika, co może odbijać się na bliskich kontaktach z partnerką. Tak więc można powiedzieć, że jest to lekarz, który jest w stanie poradzić sobie w wielu różnych i często nietypowych sytuacjach. Trzeba przyznać, że dzisiaj takie ogłoszenia o przyjęciach dla takich lekarzy znajdziemy na GoWork. Na pewno wielu poszukujących pracy powinno skorzystać z takiego rozwiązania, małe szpitale pomimo swojej niewielkiej wielkości, są w stanie zapewnić stałą pracę. Warto dodać, że obowiązkiem androloga jest również leczenie zaburzeń, czy też schorzeń, które mogą dotyczyć układu płciowego. W większości przypadków taka pomoc lekarza wydaje się po prostu niezbędna.

W kraju to bardzo rzadko spotykana specjalizacja

W Polsce jednak ciężko o taką specjalizację w praktyce, aby zostać andrologiem, musimy zdać międzynarodowy egzamin w całości w języku angielskim, a potem odbyć odpowiedni staż. Dopiero wtedy możemy zdać krajowy egzamin i jako specjalista od tych spraw, uzyskać określony certyfikat, który otrzymujemy z rąk Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Oczywiście w dzisiejszych czasach sporadycznie zdarza się spotkać w Polsce lekarzy o takiej specjalizacji, ale można powiedzieć, że jest ich dalej mało, przez co mogą oni liczyć we własnym kraju na naprawdę dobre pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *