16 czerwca 2021

Androlog czyli specjalista od męskich spraw

 

W dzisiejszych czasach nie da się ukryć, że bardzo często wielu lekarzy specjalistów jest dzisiaj poszukiwanych do pracy w mniejszych szpitalach. Na pewno do takich lekarzy zalicza się dzisiaj andrologów, którzy są takim typowym męskim odpowiednikiem ginekologa. Oznacza to, że lekarz przyjmujący w tego typu gabinecie zajmuje się problemami czy też leczeniem wszystkich różnych problemów intymnych, które mogą mieć związek z potencją u mężczyzny.

Dużo jest tych męskich problemów

Taki lekarz przede wszystkim jest w stanie pomóc, jeśli występuje czasowa bezpłodność, czy też niedobór testosteronu w organizmie człowieka. W niektórych przypadkach specjalista stara się nawet przeprowadzić odpowiednią rozmowę, ponieważ czasem w przypadku mężczyzn, problemem nie jest fizjologia, a psychika, co może odbijać się na bliskich kontaktach z partnerką. Tak więc można powiedzieć, że jest to lekarz, który jest w stanie poradzić sobie w wielu różnych i często nietypowych sytuacjach. Trzeba przyznać, że dzisiaj takie ogłoszenia o przyjęciach dla takich lekarzy znajdziemy na oferty pracy Tarnów. Na pewno wielu poszukujących pracy powinno skorzystać z takiego rozwiązania, małe szpitale pomimo swojej niewielkiej wielkości, są w stanie zapewnić stałą pracę. Warto dodać, że obowiązkiem androloga jest również leczenie zaburzeń, czy też schorzeń, które mogą dotyczyć układu płciowego. W większości przypadków taka pomoc lekarza wydaje się po prostu niezbędna.

W kraju to bardzo rzadko spotykana specjalizacja

W Polsce jednak ciężko o taką specjalizację w praktyce, aby zostać andrologiem, musimy zdać międzynarodowy egzamin w całości w języku angielskim, a potem odbyć odpowiedni staż. Dopiero wtedy możemy zdać krajowy egzamin i jako specjalista od tych spraw, uzyskać określony certyfikat, który otrzymujemy z rąk Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Oczywiście w dzisiejszych czasach sporadycznie zdarza się spotkać w Polsce lekarzy o takiej specjalizacji, ale można powiedzieć, że jest ich dalej mało, przez co mogą oni liczyć we własnym kraju na naprawdę dobre pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *